Łukasz Krieger Mistrzem Świata Strażaków

1024 679 Endure

Nasz zawodnik Łukasz Krieger zdobył tytuł Mistrza Świata Strażaków w triathlonie! Rywalizacja odbyła się w ramach World Firefighters Games Lizbona 2022. Dla Łukasza jest to spełnienione marzenie i jeden z największych sukcesów w triathlonie.

Igrzyska Strażaków

Co dwa lata rozgrywane są Mistrzostwa Świata Strażaków. Rywalizacja odbywa się w różnych dyscyplinach na podobieństwo igrzysk olimpijskich. W tym roku Mistrzostwa miały miejsce w Portugalii w okolicach Lizbony. 7 maja odbyła się rywalizacja w triathlonie na dystansie sprinterskim. Dla Łukasza był to debiut na zawodach tej rangi jak również pierwszy start zagraniczny.

Wielka niewiadoma

Pierwszy start na Mistrzostwach, pierwszy start zagraniczny i pierwszy start od rozpoczęcia w październiku treningu z Endure Team. Trudno było coś przewidzieć, mieliśmy za to solidny test już na samym początku sezonu. Jednak Łukasz spisał się rewelacyjnie. Podszedł do swojego zadania bez niepotrzebnej presji czy kompleksów. I pokazał, że jest w wysokiej formie, a przez okres przygotowawczy wypracował duże postępy.

Zdecydowana wygrana

Łukasz już na etapie pływackim wyszedł na prowadzenie. Wyprzedził m. in. kolegę rodaka Macieja Wiśniewskiego, do którego sporo tracił w wodzie w poprzednich sezonach. Jazda na rowerze to największy atut Łukasza, który doskonale wykorzystał. Pojechał naprawdę mocno (42.1km/h, 313W mocy znormalizowanej) i powiększył na tyle przewagę, że na biegu był niezagrożony. Średnim tempem 3’32″/km dobiegł do mety zdobywając złoto.  Srebro przypadło również dla Polski – zdobył je Maciej Wiśniewski. To był start wręcz perfekcyjny w wykonaniu Łukasza. Wykonał zadanie doskonale, pokazał duże postępy w pływaniu i wykorzystał swoje mocne strony. Gratulacje dla Łukasza osiągnięcia tego marzenia.

Start Łukasza w liczbach (na podstawie zapisu z zegarka)

pływanie – 750m: 11’06”
rower – 21.3km: 30’22”
bieg – 5.24km: 18’32”
czas ogólny: 1h05′

Osobista relacja Łukasza na portalu Triathlonlife.pl: LINK

Artykuł w Dzienniku Bałtyckim: LINK

Wywiad w weekend.fm: LINK