TOMASZ SPALENIAK

KOMPETENCJE

W triathlonie jestem od 2009 roku. Od samego początku miałem okazje rozwijać się pod okiem wybitnych trenerów wraz z innymi czołowymi zawodnikami z Polski. Swoje doświadczenie powiększyłem o wyjątkowy kurs trenerski Trisutto*. Praktyczna i teoretyczna nauka od najbardziej utytułowanych trenerów w triathlonie była bardzo cenna. Szkolenie nie tylko pogłębiło moje kompetencje jako coacha, ale również było dodatkową inspiracją do dalszego rozwoju i pracy z zawodnikiem.

TEAM

W 2016 roku oficjalnie założyłem Endure Team, aby budować aktywną społeczność w grupie moich podopiecznych. Po kilku latach mogę być dumny i wdzięczny, z tego co udaje nam się wspólnie tworzyć. Doceniam relacje z podopiecznymi, które wykraczają często poza sam sport.

PODEJŚCIE

Nie oceniam osiągnięć poprzez same liczby. Dla mnie liczy się włożony wysiłek w wykorzystanie i powiększanie osobistego potencjału. Nie każdy ma takie same warunki i zdolności. Dlatego najważniejsze to stawać się co raz lepszym względem samego siebie. Triathlon daje szanse na doskonały styl życia, który może bardzo pozytywnie wpływać na życie i wspomagać szeroko rozumiany rozwój człowieka.

OSIĄGNIĘCIA

Jako zawodnik przez wiele lat rywalizacji w kategorii PRO osiągnąłem:
– 5. miejsce na Mistrzostwach Polski w triathlonie na dystansie 1/2IM,
– 5. miejsce na MP w triathlonie na dystansie Ironman,
– srebrny medal MP w duathlonie na dystansie średnim,
– oraz wiele zwycięstw i miejsc na podium w zawodach krajowych.

Obecnie skupiam się na roli trenera. Wciąż jestem aktywnym zawodnikiem, jednak obecnie rywalizuje w kategoriach wiekowych. Moi podopieczni w rywalizacji age group oraz PRO zdobywali medale i tytuły mistrzowskie w triathlonie oraz duathlonie na zawodach rangi krajowej, europejskiej a nawet światowej. Co ważne, osiągamy to w zdrowym podejściu łącząc sport z pozostałą częścią życia.

REKOMENDACJE

* szkolenie przeprowadzili
MENTOR COACHING

RICK PICKARD

Rob Pickard znacząco przyczynił się do największych sukcesów australijskich triathlonistów w późnych latach 90-tych. Pełnił funkcję pierwszego dyrektora narodowej reprezentacji Australii w triathlonie. Rob jest autorem kilku programów treningowych i kursów, które są obecnie wykorzystywane przez Międzynarodowy Związek Triathlonu (ITU).

GŁÓWNY TRENER TRISUTTO

BRET SUTTON

Najbardziej utytułowany trener w triathlonie. Jego zawodnicy to medaliści mistrzostw świata na długich i krótkich dystansach, w tym dwukrotna medalistka olimpijska Nicola Spirig, czterokrotna Mistrzyni Świata Ironman Chrissie Wellington, dwukrotna Mistrzyni Świata Ironman oraz Ironman 70.3 Daniela Ryf. Brett Sutton trenował trzech indywidualnych medalistów olimpijskich, doprowadził do 15-stu zwycięstw na mistrzostwach świata ITU.  Jego zawodnicy zgromadzili ponad 100 zwycięstw na zawodach Ironman 70.3 i Ironman.