Kurs trenerski Trisutto.com ukończony

1024 569 Endure

Bretta Suttona w świecie triathlonu raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Tomasza Spaleniaka jeszcze niektórym tak. A co ich łączy? Tomek właśnie pomyślnie ukończył kurs trenerski Trisutto.com i jest jedynym w Polsce trenerem, który może się pochwalić certyfikatem podpisanym przez Suttona.  

Trisutto to międzynarodowa grupa triathlonowa, na której czele stoi Brett Sutton. Jest to najbardziej utytułowany trener w tej dyscyplinie sportu. Na przestrzeni lat jego zawodnicy zdobyli cztery medale olimpijskie, 16 tytułów mistrza świata ITU, 80 zwycięstw z serii Ironman, 79 zwycięstw z serii Ironman 70.3. Wymieniać można by tak długo. Jest trenerem m.in. Nicoli Spirig (obecna wicemistrzyni olimpijska), Danieli Ryf (dwukrotna Mistrzyni Świata Ironman). Jego byli zawodnicy to m.in. wielokrotna Mistrzyni Świata Ironman Chrissie Wellington, Emma Snowsill (mistrzyni olimpijska) oraz Brad Kahlefeldt, Jan Rehula, Tim Don, Greg Welch. Lista jego wybitnych zawodników jest długa.

Jak się uczyć to od najlepszych

Liczne tytuły mistrzów świata oraz medale olimpijskie nie są przypadkiem. Brett Sutton jest w triathlonie od lat 90-tych i zna się na tym fachu. Od zeszłego roku w formie kursu trenerzy mają możliwość zdobycia doświadczenia od słynnego australijskiego coacha. Szkolenie część praktyczną podczas dwóch obozów Trisutto oraz część interaktywną, teoretyczną pod opieką ‘trenera mentora’.

– Bardzo zależy mi na rozwoju jako trener – mówi Tomasz Spaleniak, czynny triathlonista i trener. – Zdecydowałem się na udział w kursie trenerskim Trisutto, by uczyć się od najlepszych. Jestem bardzo zadowolony z tej decyzji. Szkolenie doskonale dopełniło wiedzę treningową jaką dotychczas posiadałem. To nie był kurs podobny do wielu innych, gdzie przewijają się te same teoretyczne treści naukowe o metodyce treningowej. Przeciwnie, informacje były praktyczne, sprawdzone w rzeczywistych realiach świata triathlonu. Dało mi odpowiedź na wiele pytań, poszerzyło horyzonty. Bezpośrednie spotkania z Brettem Suttonem były ogromnie wartościowe i inspirujące. Wiele nauczyłem się nie tylko o metodyce treningowej, ale w równym stopniu o podejściu do zawodnika, komunikacji, odpowiedzialności oraz innych cechach, które mają się składać na znakomitego coacha. Zakres szkolenia znacznie wykracza poza sferę samego treningu – podsumowuje Tomasz Spaleniak.

1 comment

Comments are closed.