Twoja droga z Endure

796 506 Endure

Pewien doświadczony triathlonista powiedział kiedyś: „… z triathlonu się nie wychodzi, jak spróbujesz to nie ma odwrotu”. I to jest bardzo trafne stwierdzenie. Sport daje niesamowite korzyści. Na lepsze zmienia się samopoczucie, efektywność pracy, postrzeganie świata. Pozytywnie wpływa na nasze relacje z innymi, rozwój osobisty. Dotyczy to zwłaszcza sportów wytrzymałościowych, a w triathlonie efekt jest chyba potrójny. Właściwie to można się dziwić tym, którzy nie trenują. Bo w całkowitym rozrachunku wkładany wysiłek nie jest aż tak duży, jak korzyści.

W Endure przede wszystkim tak postrzegamy sport i trening – jako pasję. Z własnego doświadczenia wiemy co to znaczy w praktyce, co czuje zawodnik, z czym musi zmierzyć się na zawodach i w codziennym treningu. Każdego traktujemy indywidualnie i czujemy pełną odpowiedzialność za jego rozwój sportowy i zdrowie. Podchodzimy z pełnym zaangażowaniem bez względu na poziom zaawansowania, wiek czy umiejętności. W drodze do celów sportowych dbamy o to, by ich osiąganie nie wpływało negatywnie na czas poświęcany rodzinie czy pracy zawodowej. Dążymy do pełnej harmonii zawodnika z jego otoczeniem. Każdy ma swoje własne odniesienia, bo jak powiedział Booker Taliaferro Washington:

„Sukces nie jest mierzony przez pozycje którą ktoś osiągnął w życiu, ale raczej przez przeciwności, które pokonuje próbując odnieść sukces”

Nie jest łatwo postawione założenia spełnić, wymagają wielu kompromisów i odpowiedniego, indywidualnego podejścia. Jest to jednak możliwe. Aby to osiągnąć w Endure stosujemy metody efektywne. Oznacza to, maksymalne wykorzystanie czasu posiadanego na trening oraz skutecznie przygotowujące do specyfiki triathlonu oraz biegania. Przykładowo odradzamy poświęcania 3h na trening siłowy w tygodniu, jeśli ogólny czas na trening to 8h. Nie stosujemy okresów budowania tzw. bazy tlenowej. Nie konstruujemy treningu poprzez połączenie treningu pływackiego, kolarskiego i biegowego. Trening do triathlonu wymaga zupełnie innego podejścia. Oprócz wyćwiczenia mięśni i ukształtowania energetyki nie można zapomnieć o nauczenia odpowiedniego rozkładu sił, podejściu psychologicznym, dostosowaniu się do warunków na zawodach, odżywianiu, sprzęcie. Nie ma jednej skutecznej formuły dla wszystkich, dlatego zwracamy uwagę również na zapis treningowy, by na bieżąco weryfikować postępy zawodnika.

W Endure podchodzimy do coachingu profesjonalnie. Wykorzystujemy kilkuletnie doświadczenie zawodnicze i trenerskie. Wciąż uzupełniamy swoją wiedzę, kwestionujemy własne metody treningowe i innych. Jeśli jesteś zawodnikiem znającym swe cele i czujesz prawdziwą pasję do triathlonu lub biegania, to niezależnie od poziomu z którego zaczynasz zachęcamy do dołączenia do Endure Team. Z nami zaczniesz trenować przede wszystkim mądrze, żeby trenować mocno.