TOMASZ SPALENIAK

Triathlon zacząłem trenować w 2009 roku. Miałem okazje rozwijać się pod okiem wybitnych trenerów wraz z innymi czołowymi zawodnikami z Polski. Specjalizuję się na dystansie 1/2IM. Przez wiele lat rywalizowałem w kategorii PRO osiągając przede wszystkim: 5. miejsce na Mistrzostwach Polski w triathlonie na dystansie 1/2IM, 5. miejsce na MP w triathlonie na dystansie Ironman, srebrny medal MP w duathlonie na dystansie średnim. Obecnie skupiam się na roli trenera, ale wciąż startuje w zawodach (age group).
Od kilku lat pomagam innym jako osobisty trener. Swoją pracę weryfikuje poprzez efekty współpracy z podopiecznymi. Wyraźnie rozróżniam rolę trenera od roli zawodnika. Uważam, że umiejętności zawodnika są zupełnie inne od umiejętności trenerskich. Dlatego dbam o rozwój w tych dwóch kierunkach. Doświadczenie i wiedzę, zdobyte niekiedy na własnych błędach jako zawodnik, poszerzyłem o kurs trenerski Trisutto*. Praktyczna i teoretyczna nauka od najbardziej utytułowanych trenerów w triathlonie była bardzo cenna. Szkolenie nie tylko pogłębiło moje kompetencje jako coacha, ale również było dodatkową inspiracją do dalszego rozwoju i pracy z zawodnikiem. Ukończyłem również kurs instruktora triathlonu oraz dietetyki sportowej.

fot.Triathlon Energy

REKOMENDACJE

* szkolenie przeprowadzili
MENTOR COACHING

RICK PICKARD

Rob Pickard znacząco przyczynił się do największych sukcesów australijskich triathlonistów w późnych latach 90-tych. Pełnił funkcję pierwszego dyrektora narodowej reprezentacji Australii w triathlonie. Rob jest autorem kilku programów treningowych i kursów, które są obecnie wykorzystywane przez Międzynarodowy Związek Triathlonu (ITU).

GŁÓWNY TRENER TRISUTTO

BRET SUTTON

Najbardziej utytułowany trener w triathlonie. Jego zawodnicy to medaliści mistrzostw świata na długich i krótkich dystansach, w tym dwukrotna medalistka olimpijska Nicola Spirig, czterokrotna Mistrzyni Świata Ironman Chrissie Wellington, dwukrotna Mistrzyni Świata Ironman oraz Ironman 70.3 Daniela Ryf. Brett Sutton trenował trzech indywidualnych medalistów olimpijskich, doprowadził do 15-stu zwycięstw na mistrzostwach świata ITU.  Jego zawodnicy zgromadzili ponad 100 zwycięstw na zawodach Ironman 70.3 i Ironman.